Wiązanie krawata

Jak zawiązać krawat

Bardzo ważny jest sposób noszenia krawata.
To on zadecyduje, czy mężczyznę można nazwać eleganckim.

A oto kilka dobrych rad dotyczących noszenia krawata:

  • Węzeł krawata powinien całkowicie przykrywać zapięcie kołnierzyka.
  • Węzeł nie może odstawać od stójki koszuli oraz nie może być zbyt mocno ściśnięty. Wygląda on wówczas nieelegancko i źle świadczy o sposobie przechowywania.
  • Po zdjęciu krawata w domu, powinniśmy go natychmiast rozwiązać.
  • Krawat przechowywany z węzłem, szybciej się niszczy i do tego źle prezentuje pod szyją właściciela.
  • Po zawiązaniu obydwa jego końce powinny sięgać dolnej krawędzi paska. Oczywiście, węższy koniec powinien być nieco krótszy – nigdy, nie wkładaj go do spodni albo pod koszulę, bo zniweczysz cały efekt.
  • Przy szerszych klapach marynarki lepiej będzie wyglądał grubszy węzeł.
  • Krawat powinien być z dobrego materiału, krawat z miękkiego materiału wiąże się trudniej.
  • Podstawą idealnego węzła jest to, by nie skręcić krawata podczas wiązania.

4 animacje wiązania krawata

Węzeł prosty, znany jest także jako „węzeł w czwórkę”, włoski lub staroniemiecki, uważany jest za najpopularniejszy węzeł właśnie z powodu prostoty wiązania. Tak zawiązany węzeł jest średniej wielkości, podłużny i asymetryczny. Powinien być odpowiedni na każdą okazję. Dobrze komponuje się z koszulami z kołnierzykiem przypinanym, pasuje także do wąskich i standardowo rozstawionych kołnierzyków. Raczej nie jest przeznaczony dla osób niskich i o pociągłej, szczupłej twarzy, za to tuszuje szersze rysy. Jest samo rozwiązujący.

Węzeł prosty - jak zawiązać krawat

Węzeł Shelby, znany jest także jako „węzeł Pratta”, odwrócony pół-windsorski czy też węzeł amerykański. Średnia wielkość węzła nadaje się na nieoficjalne spotkania towarzyskie i do pracy, ale nie nosi się go na formalne okazje. Jest nieco asymetryczny. Węzeł nadaje się do noszenia dla osób wysokich, gdyż na jego zawiązanie potrzeba mniej długości krawata.

Węzeł Shelby - jak zawiązać krawat

Węzeł pół-Windsor to węzeł trójkątny, prawie symetryczny, który jest większy niż węzeł prosty i węzeł Shelby. Jest mniejszy od węzła Windsor. Świetnie nadaje się do biura i na bardziej formalne okazje. Pasuje do do kołnierzyków standardowych i o szeroko rozstawionych szpicach. Świetnie wygląda z rowkiem lub fałdkami pod węzłem. Tuszuje zbyt długą szyję.

Węzeł pół-windsor - jak zawiązać krawat

Węzeł Windsor, znany jest także jako pełny Windsor lub podwójny Windsor. Zawiązanie krawata tą metodą tworzy szeroki, symetryczny trójkątny węzeł. Węzeł Windsor nosi się na bardziej uroczyste okazje. Powinno się go nosić do kołnierzyków z szeroko rozstawionymi szpicami oraz do kołnierzyków mocno wyciętych, jako że przy klasycznym lub przypinanym ten gruby węzeł podnosi końce kołnierzyka, co wygląda niekorzystnie. Węzeł windsorski w połączeniu z szerokim krawatem tuszuje długą szyję. Pasuje on także dla mężczyzn z mocnym podbródkiem.

Węzeł windsor - jak zawiązać krawat


Mam nadzieję, że to pomoże w nauce wiązania krawata.

zawiazany krawat -www.krawaty.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *